Реставрація пам’ятників

Основним матеріалом для виготовлення пам’ятників в Україні є натуральний камінь граніт .

Так, звичайно, натуральний камінь – це міцний і довговічний матеріал, але атмосферні опади все ж здійснюють свій вплив на зовнішній вигляд пам’ятника на могилі.

З часу на пам’ятнику можуть з’явитися відколи, тріщини, а сама фотографія втратить чіткість.

Ознаки того, що пам’ятник потребує реставрації:

Пам’ятник нахилився; З’явилися сколи та тріщини на плиті;

У стиках накопичується вода; Фотографія втратила колишню чіткість; На пам’ятнику з’явилися кольорові розводи.

Огорожа похилилась.

Бригада майстрів виїхавши на місце оцінює ступінь пошкоджень і приймає рішення про проведення робіт на місці або демонтаж пам’ятника.

Також, якщо є можливість, то здійснюються дії, щоб усунути причину виникнення дефекту.

Наприклад, очистити пам’ятник від бруду, можна відразу на місці. Невелике розширення швів і стиків також можна усунути на місці за допомогою термопасти і мастики.

В яких випадках пам’ятник потребує реставрації в майстерні? Як ми вже говорили вище, є дефекти, які складно або неможливо усунути прямо на кладовищі.

 

До них відносяться:

Потертість гравіювання.

Якщо розібрати слова і цифри на пам’ятнику стає все складніше, то це свідчить про те, що гравірування стерлось.

Щоб його відновити плиту знімають і везуть до гравера. Звичайно, це досить трудомісткий, а значить і дорогий процес. Оновлення «золотої фарби».

На деяких пам’ятниках вигравірувані букви покриваються золотою фарбою. Під впливом сонця і вологи, фарба з часом починає відшаровуватися і опадати.

Як результат, написи втрачають колишню яскравість. Можна спробувати відновити напис за допомогою звичайної акрилової фарби, також для таких робіт використовують спеціальну фарбу для каменю. Додати декоративних елементів.

Якщо через деякий час вам захотілося оновити малюнок на надгробній плиті, то її доведеться повністю переполірувати і вигравіювати новий малюнок. Нанесення гідрофобного покриття. Натуральний камінь дуже пористий матеріал. У структуру каменю потрапляє волога, тепле повітря, пісок, що призводить до поступового руйнування каменю.

Щоб цього уникнути, пам’ятник покривають спеціальними речовинами, які відштовхують воду і не дають гравіруванню виблякнути.

Зробити замовлення ви можете зателефонувавши за номерами:

Форма зворотнього зв’язку

stargranit.lviv.ua

Усі права захищено stargranit.lviv.ua 2022

ПП “СтарГраніт” виготовлення і встановлення пам’ятників з граніту у Львові та області: якісно, оперативно, недорого.

Ми працюємо для Вас без вихідних